Sākums Rīki Klientiem Palīdzība Aktualitātes Par mums Kalkulatori DocGen
 
Lietošanas pamācība
Tehniskā palīdzība
Biežāk uzdotie jautājumi
BUJ Arhīvs
Uzdot savu jautājumu
Kodi

 PALĪDZĪBA / Lietošanas pamācība


SAGATAVOŠANĀS KONVERTĀCIJĀM
IZMANTOJOT EATSKAITES SAGATAVOTOS FAILUS
IZMANTOJOT SAVUS EXCEL FAILUS
KONVERTĀCIJU VEIKŠANA


SAGATAVOŠANĀS KONVERTĀCIJĀM

1. Lapas augšējā izvēlnē izvēlieties sadaļu EATSKAITES. Kreisajā pusē izvēlieties sadaļu IESTATĪJUMI. Šī sadaļa ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem, tādēļ, ja kreisajā malā tādu neatdrodat, Jūs neesat piereģistrējies vai korekti autorizējies lapā. IESTATĪJUMOS norādiet datus par juridiskajām vai fiziskajām personām, kurām vēlaties gatavot atskaites un deklarācijas. Šo atskaišu iesniedzēju skaits nav ierobežots.

2. IESTATĪJUMOS, pievienojot atskaišu iesniedzējus, norādiet tā nosaukumu vai vārdu uzvārdu, reģistrācijas apliecībā redzamo reģistrācijas numuru, juridisko adresi vai deklarēto dzīvesvietu, pasta indeksu, sabiedrības vadītāja vārdu un uzvārdu, ieņemamo amatu, izpildītāja (atskaišu iesniedzēja) vārdu, uzvārdu un ieņemamo amatu un telefonu, kuru vēlaties norādīt EDS iesniegtajās atskaitēs.

3. Sagatavojiet Excel failu. Jūs varat izmantot gan Eatskaites vietnē piedāvātās gatavās veidlapas, gan savus failus.

4. Visi tabulās izmantojamie kodi, saīsinājumi un apzīmējumi ir atrodami attiecīgajos veidlapu failos, kā arī sadaļās PALĪDZĪBA - KODI.
uz augšu>>>


IZMANTOJOT EATSKAITES SAGATAVOTOS FAILUS

5. Ja vēlaties izmantot gatavās veidlapas, ejiet uz sadaļu GATAVĀS VEIDLAPAS, kas atrodas zem sadaļas IESTATĪJUMI lapas kreisajā malā un izvēlieties vajadzīgo veidlapu. Saglabājiet to savā datorā un aizpildiet datus. Nekādā gadījumā nemainiet kolonnu secību failos. Neievietojiet papildu kolonnas un nedzēsiet esošās kolonnas. Ja aizpildot veidlapas, Jums kādas kolonnas nav jāaizpilda, nedzēsiet tās, bet atstājiet tukšas.

6. Informāciju virs atskaišu tabulas, kā arī zem tās, varat mainīt atkarībā no nepieciešamības. Tomēr tā nedrīkst sākties ar skaitli, kas nozīmē, ka kolonnā A virs un zem atskaišu tabulas nedrīkst būt skaitlis.

7. Katru datu rindu sāciet ar tās kārtas numuru. Kārtas numurs jāievada kolonnā A sākot ar ciparu 1.

8. Ja summējat datus, rindu, kurā ir atspoguļotas kopsummas nekādā gadījumā nesāciet ar skaitli.
uz augšu>>>


IZMANTOJOT SAVUS EXCEL FAILUS

9. Failu konvertācijai veidlapas, izņemot gada pārskatu un uzņēmuma ienākuma nodokļa veidlapas, kas ievietotas Eatskaites vietnē nav izmantojamas obligāti, Jūs varat izmantot arī savus Excel failus. Ja izmantojiet savus failus, informāciju (kolonnas) noteikti sakārtojiet tieši tādā secībā, kāda ir norādīta Eatskaites mājas lapā atrodamajās veidlapās. Ja Jūsu failos ir papildu kolonnas, izdzēsiet tās, savukārt, ja, salīdzinot ar Eatskaites vietnē atrodamajām veidlapām, Jūsu failos kolonnas trūkst, ievietojiet papildu kolonnas tā, lai to skaits un secība atbilstu Eatskaites piedāvātajām veidlapām. Dariet to arī tādos gadījumos, ja šīs kolonnas Jums jāatstāj tukšas.

10. Informāciju virs atskaišu tabulas, kā arī zem tās, varat mainīt atkarībā no nepieciešamības. Tomēr tā nedrīkst sākties ar skaitli, kas nozīmē, ka kolonnā A virs un zem atskaišu tabulas nedrīkst būt skaitlis.

11. Katru datu rindu sāciet ar tās kārtas numuru. Kārtas numurs jāievada kolonnā A sākot ar ciparu 1.

12. Ja summējat datus, rindu, kurā ir atspoguļotas kopsummas nekādā gadījumā nesāciet ar skaitli.

13. Visi tabulās izmantojamie kodi, saīsinājumi un apzīmējumi ir atrodami attiecīgajos veidlapu failos, kā arī sadaļās PALĪDZĪBA - KODI.
uz augšu>>>


KONVERTĀCIJU VEIKŠANA

14. Sadaļā EATSKAITES izvēlieties ATSKAIŠU RĪKS

15. Izvēlieties nepieciešamo atskaiti.

16. Norādiet taksācijas periodu (mēnesi, ceturksni, pusgadu vai gadu) un taksācijas gadu, kuram vēlaties gatavot atskaites.

17. Izvēlieties atskaišu iesniedzēju - personu, kurai atskaites tiek gatavotas.

18. Klikšķiniet pogu VEIDOT.

19. Jūs redzēsiet informāciju par atskaiti, kuru būsiet izvēlējies gatavot (pārskata periodu, atskaišu iesniedzēju un izvēlēto atskaites veidu).

20. Ja izvēlētais periods, atskaišu iesniedzēju un atskaite ir pareizi, klikšķiniet pogu BROWSE vai PĀRLŪKOT un atrodiet iepriekš saglabāto konvertācijas failu.

21. Klikšķiniet pogu AUGŠUPLĀDĒT.

22. Tiks parādīts, kādu failu esat augšuplādējis.

23. Ja ir augšuplādēts pareizas fails, klikšķiniet KONVERTĒT

24. Lejuplādējiet konvertēto failu

25. Konvertētais fails ir gatavs importam EDS

26. Atgriezieties sadaļā ATSKAIŠU RĪKS un konvertējiet citas atskaites.
uz augšu>>>
 


Aizmirsu paroli

KONTAKTI

atskaites@eatskaites.lv

+371 29483489eatskaites.lv skype  eatskaites.lv twitter  eatskaites.lv draugiem.lv eatskaites.lv facebook

 
 
Copyright © EATSKAITES - visas tiesības aizsargātas